Pages Navigation Menu

W dżungli życia Beaty Pawlikowskiej – recenzja

„W dżungli życia. Poradnik dla dziewczyn i chłopców (oraz niektórych dorosłych)” Beaty Pawlikowskiej to książka, którą mogę polecić czytelnikowi od wieku gimnazjalnego poczynając,  a na wieku emerytalnym kończąc.

Autorka –  pisarka,  podróżniczka, przewodnik wypraw do dżungli amazońskiej pisze o swoim życiu, w którym imała się różnych profesji i spotykała się z różnymi ludźmi. Jest to życie bardzo bogate i ciekawe. Pozwolę sobie zacytować kilka fragmentów, które uważam za uniwersalne – zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników:

„(…) najważniejsze co mam do zrobienia, to zorganizowanie własnego życia. Zastanowienie się czego pragnę, o czym marzę, czego potrzebuję – a potem znalezienie sposobu, żeby to zrealizować”.

„Życie chyba powinno być radością, a człowiek powinien być zadowolony, z tego kim jest i co robi”.

„(…) jeżeli chcę cokolwiek osiągnąć w życiu, muszę to po prostu zrobić sama – bo nikt inny za mnie tego nie zrobi”.

„Najważniejsze jest to, żeby najpierw być szczerym i uczciwym wobec siebie samego”.

„Każdy człowiek ma w sobie jakiś talent, tylko czasem sam o tym nie wie i dlatego nie potrafi go odnaleźć. Szukaj go w sobie”

Czytelnik odczuwa, że te wszystkie życiowe rady autorki są  szczere bo poparte są jej doświadczeniem życiowym. Beata Pawlikowska nie umoralnia na siłę, przeciwnie, pokazuje, że to każdy z nas tworzy swoje życie.

Sylwia Jaguszewska

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej

Reklama