Pages Navigation Menu

Ołówek Katarzyny Rosickiej-Jaczyńskiej – recenzja

Książką, która cieszyła i nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników naszej biblioteki jest  „Ołówek” Katarzyny Rosickiej- Jasińskiej. Zanim jeszcze posiadaliśmy tę pozycję  w naszych zbiorach czytelnicy prosili o jej sprowadzenie, bowiem informacje, które docierały do  nich o tej pozycji  bardzo ich zaciekawiły i stwierdzili, ze MUSZĄ ją przeczytać a my jako biblioteka MUSIMY posiadać ją w swoich zbiorach.

Ołówek w Księgarnia.pwn.pl

Ołówek

Książka jest dowodem na to, że codziennie warto uświadamiać sobie i każdego dnia należy cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy, które nas spotykają,  a tym bardziej wtedy kiedy jesteśmy w pełni zdrowi.

Książka pokazuje jak ciężko jest zmagać się z chorobą, jak wiele trzeba wycierpieć aby nauczyć się z nią żyć. Jest świadectwem ukazującym pełny obraz życia kobiety, która doświadczyła wiele bólu i cierpienia. Autorka stara się najpełniej ukazać momenty kiedy żyła „pełną parą” ale  bez ogródek też ukazuje jak człowiek człowiekowi może dokuczyć.

W moim odczuciu  książka może być również apelem do wszystkich ludzi, aby nie podejmowali pochopnie decyzji i zanim podejmą jakiś krok zastanowili się nad tym, co by zrobili gdyby to ich życie z dnia na dzień straciło sens, smak i  stało się barierą nie do przejścia.

„Ołówek” Katarzyny Rosickiej- Jaczyńskiej niejednokrotnie powodowała, że oczy pokrywały się łzami, ale były to łzy dzięki którym każdy kto czytał z pewnością zastanowił się nad własnym życiem, postepowaniem. Wywiera ona tak silny wpływ na psychikę człowieka, że nie sposób nie myśleć o treści po przeczytaniu ostatniej kartki.

Jest ona na pewno swoistego rodzaju poradnikiem w najlepszym znaczeniu tego słowa.

Gminna Biblioteka Publiczna w Białaczowie

Tagi

Reklama