Pages Navigation Menu

Nie oddam dzieci Katarzyny Michalak – recenzja

Jedną z najbardziej poczytnych pisarek w ostatnim czasie w naszej bibliotece jest niewątpliwie Katarzyny Michalak. Wprawdzie czyta ją głównie damska część naszych czytelników, ale na książki tej autorki ustawiają się prawdziwe kolejki.  Z wielu tytułów wybrałyśmy jedną z ostatnich powieści zatytułowaną „Nie oddam dzieci!”. Książkę czyta się praktycznie jednym tchem, tym bardziej,  że jest to historia bardzo prawdziwa i mocno osadzona w realiach współczesnego świata.

Nie oddam dzieci w Ravelo.pl

Nie oddam dzieci

Głównym bohaterem jest Michał Sokołowski utalentowany chirurg, bezgranicznie oddany pracy w szpitalu dniami i nocami, do tego stopnia ze jego wspaniała rodzina schodzi na drugi plan. Dopiero gdy dochodzi do tragedii – wypadek w którym  ginie jego żona Marta i najmłodszy synek Antoś, dociera do Michała co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu, cały w bólu i cierpieniu obwinia siebie za to że gdyby poświecił choć 10 sekund więcej żonie to nie doszło by do tej tragedii, zdał sobie sprawę ze stracił szczęśliwą rodzinę.  Niestety to  nie koniec nieszczęśliwej historii Mężczyzna musi się wziąć w garść i walczyć o dzieci żeby ich również nie stracił.

Książka odbiega nieco od tych do których przyzwyczaiła nas autorka. Nie ma w niej sielskich opisów, słodkich miłostek, fantastycznych wątków. Mimo to dostarcza czytelnikowi wiele wzruszeń, nie owija w bawełnę, wali wprost. Przeprowadza przez różnego rodzaju emocje od złości, niemocy po przez bezsilność. Tak jak to w życiu bywa.

Czytając ją ma się jednak wrażenie, że niektóre wątki mogły być bardziej rozbudowane, że powieściopisarka dość szybko zakończyła temat, jakby chciała jak najprędzej wyrzucić temat z siebie. Są to moje osobiste odczucia myślę jednak, że chcący w pełni opisać tego typu tragedie ludzką trzeba ją po prostu przeżyć. Mimo to serdeczni polecam.

I pamiętajcie o tym co dla Was w życiu jest najważniejsze i nie zaniedbujcie tego !

Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju Filia

Reklama