Pages Navigation Menu

Gruba Natalii Rogińskiej – recenzja

Książka która cieszyła się dużą popularnością w ostatnim roku w naszej bibliotece jest „Gruba” Natalii Rogińskiej. Została wydana w 2010 roku, ale u nas zrobiła „karierę „ w ostatnim roku, a tak naprawdę jeszcze ta kariera trwa. Czytelniczki przekazują sobie vici i książeczka ładnie krąży po okolicy.

Natalia Rogińska opowiada o problemach Magdy, 28 letniej graficzki. Mimo, że nieźle zarabia lubi to co robi to nie wszystko w jej życiu jest takie różowe. Ma problem ze swoją tuszą. Wie, że jest gruba ale nie może sobie z tym poradzić.

Autorka w czasie pisania książki robiła dyplom z psychologii lub może inaczej, że w czasie robienia dyplomu pisała książkę, W każdym razie mam wrażenie, że te dwie czynności ładnie się zgrały i powstała piękna powieść dla kobiet, a może nie tylko.

Jak już wspomniałam autorka opowiada historię Magdy, która uważa, że jest gruba  i taka po prostu jest. Ma potrzebę ciągłego jedzenia czy przekąszania. Jej perypetie przeprowadzą czytelnika przez całą książkę i niepostrzeżenie doprowadzą do końca który będzie pozytywnym zaskoczeniem. Ukazana jest tam postawa kobiety, która musi dużo przejść by w końcu radykalnie zmienić swoje życie. Magda pięknie zaczyna kolejny etap w swoim życiu, bo przecież wiosna to czas na zmiany…

Serdecznie polecam przeczytanie tej książki, jej nie da się nie polubić.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Brusie

Tagi

Reklama