Pages Navigation Menu

Grecka Mozaika Hanny Cygler – recenzja

Spotkanie z Hanną Cygler w naszej bibliotece zachęciło czytelniczki do sięgania po jej teksty. Dużą popularnością cieszy się książka pt. „Grecka mozaika”. Hanna Cygler zdradziła czytelniczkom etapy powstawania książki i wskazała na możliwość ukazania się dalszych losów jej bohaterów.

Grecka mozaika w Księgarnia.pwn.pl

Grecka mozaika

Głównym bohaterem książki jest Jannis Kassalis – Grek z polską historią w życiorysie. Mężczyzna wiedzie spokojne i dostatnie życie w Grecji. Pewnego dnia wizytę składa mu młoda Polka z nie lada nowiną. Otóż twierdzi ona, że Jannis jest jej ojcem. Mężczyzna sięga pamięcią do czasów wojny i opowiada o tragicznych losach rodziny i przyjaciół, o miłości i trudach emigracji.

I tak, wspomnienia Jannisa oraz współczesność przeplatają się w książce H. Cygler tworząc ciekawą mozaikę historii z teraźniejszością, miłości z nienawiścią, wojny i pokoju. Wiele elementów składa się w spójną całość, tworząc „Grecką mozaikę”.

Wartka akcja i styl pisarki sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Zdarzenia i osoby osadzone są w konkretnych miejscach i czasie. Historia doskonale wplata się w akcję i przeżycia bohaterów co czyni ją bardzo wiarygodną.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jeziorzanach

Reklama