Pages Navigation Menu

Bezdomna Katarzyny Michalak – recenzja

Książki Katarzyny Michalak w barcińskiej bibliotece cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Czytelnicy chętnie opowiadają i dzielą się wrażeniami po przeczytaniu danej powieści, w szczególności utkwiły mi słowa czytelników po zapoznaniu się z książką pt. „Bezdomna”. A brzmiały one: „ nie mogłam od tej książki oderwać oczu”, „jednym tchem przeczytałam tą książkę”, „zapomniałam o wszystkim: o moich serialach, chciałam dowiedzieć się jak to się skończy”, „myślałam, że przeżyje”, „piękna, cudna opowieść, taka prawdziwa brakuje mi słów aby cokolwiek powiedzieć”. Tak zostałam zachęcona do przeczytania tej książki, że  postanowiłam ją wypożyczyć!! I już po pierwszych stronach nasunęło mi się mnóstwo pytań, refleksji…

– „Czy w czasie wigilii talerz dla zbłąkanego wędrowca stanowi tylko piękną dekorację na suto zastawionym stole?”

– „Czy bylibyśmy wstanie przyjąć  pod swój dach kogoś takiego jak ona – Kinga Król?”

– „Ile razy można zaufać, mimo że zostało się tak zranionym”?

– „Czy kot Kacper, dziennikarka Aśka, o których nie raz przeczytacie w tej książce to tylko przypadek?”

Bezdomna w Księgarnia.pwn.pl

Bezdomna

Książkę czyta się przysłowiowym „jednym tchem”, a bohaterka na długo pozostaje gdzieś tam w myślach jeszcze przez dłuższy czas. To książka, która przedstawia historię, która może się przytrafić w niemal każdym domu. Fabuła trzymająca w napięciu po ostatnią stronę. Opowiada czym jest dla matki i dziecka psychoza poporodowa!! Jak zachowuje się kobieta, która robi to, co podpowiada jej chory, oszalały ze strachu rozum!! Ukazuje próby proszenia o pomoc, bez echa zrozumienia!!! A jednocześnie pomimo tej choroby ukazuje siłę matczynej miłości – do czego zdolna jest matka, aby uchronić swoje dziecko!!!

Na te pytania można znaleźć odpowiedź po przeczytaniu tej książki.

Teraz już wiem jak ważna jest rozmowa, sztuka słuchania, zaufanie i bliskość drugiej osoby. Jak błędnie przekazana informacja może wpłynąć na nasze życie i jakie niesie za sobą konsekwencję!!! Drogi Czytelniku, który nie miałeś okazji przeczytania książki pt. „Bezdomna”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się do czego zdolna jest kobieta (kobieta jak się dowiemy w szoku poporodowym) , aby ocalić swoje dziecko. I jakie poniesie konsekwencje swego czynu i kogo spotka na swojej drodze jakże trudnej i bolesnej. To ta powieść jest właśnie dla Ciebie. Ale pamiętaj dopóki nie poznasz do końca całej jej historii to nie pogardzaj drugim człowiekiem.

Anna Popielarz-Olszak

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie

Reklama