Pages Navigation Menu

Afryka Kazika Łukasza Wierzbickiego – recenzja

Łukasz Wierzbicki, menadżer kultury, redaktor, może się pochwalić kilkoma publikacjami dla dzieci, które szybko stały się ulubionymi pozycjami młodych czytelników. „Machiną przez Chiny”, „Przygoda niesłychana Benedykta i Jana” czy „Dziadek i niedźwiadek” to fantastyczne historie, które każdemu przypadną do gustu każdemu. Jednak, książka pod tytułem „Afryka Kazika”, to pozycja, która stała się w naszej bibliotece szczególnie popularna.

Co wyróżnia tą książkę spośród wielu innych? Jednym z, wydawać by się mogło, najważniejszych elementów jest to, że ta historia wydarzyła się naprawdę. Dzieci otwierają buzie ze zdumienia kiedy, zachęcając je aby sięgnęły po tą pozycję, słyszą że to Polak przemierzył Afrykę głównie na rowerze. Kolejne ważne elementy książki to zachwycające przygody, fascynująca dzika przyroda, egzotyczne postacie. Każde opowiadanie jest świetnie napisane, barwnym, przystępnym językiem. Z każdym kolejnym rozdziałem nie można się doczekać następnego. Czytając tą książkę dzieci i dorośli zastanawiają się, co tym razem spotka bohatera. Również od strony wydawniczej, ta pozycja sprzyja młodym czytelnikom. Duże litery, kolorowe ilustracje, prawdziwe fotografie oraz duża rozkładana mapa jako dodatek, zachęcają do sięgnięcia po tą pozycję. Książkę z powodzeniem dzieci mogą czytać samodzielnie jak i wspólnie z rodzicem, odkrywając kolejne przygody i przemierzając razem z Kazikiem dziką Afrykę.

Ta pozycja rozbudza ciekawość i zachęca do podróżowania. Jest fenomenalna, ponieważ opisuje prawdziwą historię, jest pełna przygód i miłości do natury. Mówi także  o odwadze która zachwyci każdego małego człowieka i która pokaże mu  że także on może dokonać rzeczy niemożliwych.

Sara Dziendziel

Oddział Dziecięcy

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach

Tagi

Reklama