Pages Navigation Menu

Czytamy polskie autorki na Targach Książki w Warszawie

Od ośmiu lat w Warszawie obchodzimy święto wszystkich ludzi związanych z książką – w tym roku 18 maja spotykamy się Stadionie Narodowym, by o nich porozmawiać, powymieniać się nimi, a także dowiedzieć się o nich czegoś więcej. To święto wszystkich pisarzy, wydawców, redaktorów, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy, a przede wszystkim czytelników. Targi Książki zapewniają doskonałą atmosferę do zapoznania się z ludźmi związanymi z powstawaniem i obiegiem książki. To niemalże 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń! Targi Książki w Warszawie potrwają do 21 maja.

Wędrowne ptaki, Karolina Wilczyńska

Wędrowne ptaki, Karolina Wilczyńska

Zapraszamy serdecznie na wydarzenia związane także z książką polską. Szczególnie na weekendową rozmowę z polskimi autorkami na stoisku Grupy PWN (26/D5). W sobotę gościć będziemy od samego południa Olgę Kozierowską (autorkę poradników i debiutującą w tym roku zbiorem opowiadań) oraz Agnieszkę Rylik, która opowie o swojej autobiografii Nokaut. Kolejnym gościem będzie Karolina Wilczyńska – autorka bestsellerowych książek obyczajowych. Około godziny 15:00 porozmawiamy z nią o jej najnowszej serii Rok na Kwiatowej. W niedzielę o godzinie 12:00 zapraszamy na spotkanie z Agatą Przybyłek i Natalią Sońską – młodymi autorkami literatury obyczajowej. Więcej informacji znajduje się pod linkami prowadzącymi do wydarzeń na Facebooku. Serdecznie zapraszamy w imieniu współorganizatorów: Ravelo.pl oraz Biblionetki.

Jeszcze raz, Agata Przybyłek

Jeszcze raz, Agata Przybyłek

Nasze wydarzenia znajdziecie tu:

  1. Spotkanie z Olgą Kozierowską i Agnieszką Rylik.
  2. Spotkanie z Karoliną Wilczyńską.
  3. Spotkanie z Agatą Przybyłek i Natalią Sońską.

Ponadto odbędzie się jeszcze wiele innych spotkań z polskimi autorami jak Katarzyna Bonda, Marcin Wroński, Hanna Bakuła, Krzysztof Beśka, Katarzyna Puzyńska i wielu innych. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji specjalnie dla dzieci – Artur Barciś czyta dzieciom, Justyna Bednarek podpisze książkę Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Oprócz tego wiele warsztatów, spotkań i zajęć dla dzieci i młodzieży, także dla dzieci i rodziców.

Kropla zazdrości, morze Miłości, Natalia Sońska

Kropla zazdrości, morze Miłości, Natalia Sońska

Stoisko „Zaczytana Warszawa” poświęcone będzie w tym roku szczególnie Nagrodzie Literackiej m.st. Warszawy. To doskonała okazja do dowiedzenia się o historii czy organizacji nagrody, a także do spotkania z nominowanymi autorami. Natomiast w sobotę zapraszamy do świętowania Dnia Reportażu – przez cały dzień będzie można spotkać z finalistami ósmej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Warszawskich Targów Książki.

Reklama