Pages Navigation Menu

O akcji

Czytam Polskie to I edycja akcji społecznej promującej polską literaturę, organizowana przez księgarnię internetową Ravelo.pl. Patronat honorowy objęła Rada Języka Polskiego, w projekt zaangażowały się także czołowe polskie wydawnictwa.

Celem akcji jest wspieranie czytelnictwa w Polsce poprzez promocję rodzimej literatury i jej twórców. W ramach projektu na stronie www.czytampolskie.pl zamieszczane są ciekawe artykuły, wywiady z pisarzami, konkursy, a także propozycje najciekawszych polskich książek.

Dla uczestników akcji księgarnia internetowa Ravelo.pl przygotowała atrakcyjne promocje oraz specjalne rabaty. Kupując książki polskich pisarzy, pomagasz małym gminnym bibliotekom biorącym udział w akcji. Po zakończeniu kampanii biblioteki otrzymają atrakcyjne pakiety książkowe.

Dlaczego warto czytać polską literaturę?

Polska literatura jest jedną z najlepszych na świecie, a książka jest jednym z najważniejszych nośników kultury. Chcemy, aby dostęp do najlepszych tytułów oraz nowości literackich nie był uzależniony od zamożności, lecz od ciekawości świata.

Dominik Kaznowski, prezes Fundacji PWN

Z całego serca popieram kampanię „Czytam polskie”. Czytając wartościową polską literaturę, nie tylko doceniamy rodzimych autorów, lecz także dajemy szansę na rozwój małych bibliotek, z myślą o których powstała ta akcja. A przede wszystkim – obcujemy  z językiem polskim w najpiękniejszym jego wydaniu. Warto czytać polskie książki!

Katarzyna Kłosińska, językoznawca, Uniwersytet Warszawski

Reklama