Pages Navigation Menu

Podręczniki szkolne w nowoczesnym wydaniu

Podręczniki szkolne w nowoczesnym wydaniu

Pokolenie rodziców na pewno dobrze jeszcze pamięta mało atrakcyjne, czarno-białe, opasłe wydania. Często bez żadnych zdjęć czy obrazków. Ewentualnie gdzieniegdzie trafiała się jakaś prymitywna, mało czytelna rycina. Tak monotonne książki zniechęcały do nauki czy odrabiania lekcji.

 

Forma tak ważna jak treść

 

Nieatrakcyjne pozycje książkowe, przypominały raczej wysłużone opracowania akademickie niż podręczniki szkolne dla dzieci i młodzieży. Naukowcy zajmujący się efektywnością nauczania, jak np. pomysłodawca systemu map myśli, Tony Buzan wywarli niemały wpływ na wydawnictwa naukowe. Wydawcy szkolni zrozumieli, że szata graficzna jest równie istotna, jak zawartość merytoryczna. Im bogatsza i bardziej urozmaicona, tym efektywniejsze będzie nauczanie. Dzięki temu nowoczesne materiały dydaktyczne wyglądają atrakcyjne.

 

Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów

 

Szczególnie ważne są wszelkie ilustracje, mapy i wykresy. Obrazują one dokładnie, w sposób jasny i zrozumiały dane zagadnienie. Im jest ich więcej, tym lepiej. Dodatkowo wszelkie wyróżniki tekstu, które ułatwiają zapamiętywanie i kojarzenie. Podkreślenia, ramki, diagramy. To wszystko pomaga uczniom. Przyspiesza proces uczenia się, a także zachęca do korzystania z podręczników.

Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą https://ksiegarnia.pwn.pl/Podreczniki-szkolne/Podreczniki-szkolne,2197079,k.html

Tagi

Reklama