Pages Navigation Menu

Zapowiedzi wydawnicze – czerwiec 2018

Zapowiedzi wydawnicze – czerwiec 2018

Czerwiec to gorący miesiąc, nie tylko pod względem temperatury. W księgarniach pojawi się mnóstwo ciekawych książek. Poniżej prezentujemy wybór najciekawszych pozycji. Coś dla siebie znajdą fani powieści obyczajowych, kryminałów, fantastyki i literatury faktu.

 

 

 

Adam Wajrak – Wielka Księga Prawdziwych Tropicieli

Adam Wajrak – Wielka Księga Prawdziwych Tropicieli

Adam Wajrak – Wielka Księga Prawdziwych Tropicieli

Kultowe przewodniki prawdziwych tropicieli Adama Wajraka teraz w jednym tomie – uaktualnione i odświeżone, ilustrowane zdjęciami autora!

Po diabła nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby – dziwi się Adam Wajrak i zabiera nas w Polskę – do lasów, na łąki i bagna, nad rzeki, stawy i rykowiska, w góry i do Puszczy Białowieskiej.

Chcesz zostać prawdziwym tropicielem? Dołącz do Adama Wajraka i przeżyj niezapomniane przygody!

Latem naucz się tropić w Tatrach świstaki, odkryj węże w Bieszczadach, poznaj najbardziej tajemniczego mieszkańca polnych norek, odwiedź Puszczę Białowieską nocą, odkryj przyrodnicze niespodzianki na polskich plażach. A kiedy przyjdzie jesień, zostań tropicielem gigantów – żubrów w Puszczy Białowieskiej i niedźwiedzi w Tatrach, wproś się na rodzinny ptasi piknik na Pomorzu i posłuchaj koncertujących wilków i jeleni w Bieszczadach. Będzie trochę jak w horrorze..jeśli nie boisz się miejskich piwnic i wrzosowisk. Zima zaś to czas na prawdziwą misję detektywistyczną – Twoim celem będzie wyśledzić mordercę tak okrutnego, że na samą myśl przechodzą dreszcze. Wproś się też na kolację do wilczej watahy i wyśledź jedyne w Polsce dzikie koty – rysie i żbiki. Poznaj nowe ptaki – najinteligentniejsze, najsprytniejsze i najbardziej kolorowe – i otwórz najlepszą w mieście ptasią restaurację. Wiosną będziesz już umiał dojrzeć arcyciekawe spektakle gdzie tylko spojrzysz …ptasie pojedynki, gady zmieniające barwy, sprytne strategie czajek i wiele innych. Poza tym będzie o niebieskich żabach, małym chrząszczu, który idzie na wojnę z wielkim lasem, i miejskich kaskaderach.

Gotowi? No to w drogę.

Kiedy? 01-06-2018 | Wydawnictwo: Agora| Stron: 400

 

Sławomir Mrożek – Czekoladki dla Prezesa

Sławomir Mrożek – Czekoladki dla Prezesa

Sławomir Mrożek – Czekoladki dla Prezesa

Olbrzymia dawka humoru, szczyty urzędniczych absurdów opisanych w mistrzowskim stylu.

Zbiór wszystkich opowiadań Sławomira Mrożka, których głównym bohaterem jest Prezes, a towarzyszą mu różni skromni współpracownicy jak Referent, Księgowy, Magazynier, Kasjer, Radca. Przeczytamy o Kanceliście, który w akcie rozpaczy po tym, jak rzuciła go narzeczona, decyduje się na wyprawę w celu Uporządkowania Spraw Niezałatwionych, o próbie nawiązania kontaktu ze zmarłym Kancelistą, z którego śmiercią zniknęły wszystkie pieniądze, o zatrudnieniu emeryta, żeby udawał na cokole pomnik Mickiewicza, o tym, czy Prezes był już w Starożytności i nazywał się Prezus…

Wspaniałe przykłady efektywnego współdziałania ludzi szanujących autorytet (Prezesa) i starających się rozwiązywać skutecznie problemy (Prezesa).

Kiedy? 06-06-2018 | Wydawnictwo: Noir Sur Blanc| Stron: 164

 

Gabriel Michalik – Danuta Szaflarska. Jej czas

Gabriel Michalik – Danuta Szaflarska. Jej czas

Gabriel Michalik Danuta Szaflarska. Jej czas

Sto lat fascynującego życia, sto lat burzliwej kariery, sto lat dramatycznych zwrotów historii

Piękna, mądra, utalentowana, chociaż, jak mawiał Aleksander Zelwerowicz, ze zbyt małymi jak na aktorkę oczami. Nauczyła się sobie radzić nawet z tym: jej oczy przed kamerą były zawsze szeroko otwarte. Otwarte musiały być na świat, który wokół niej zmieniał się w niesamowitym tempie. Galicyjskie dzieciństwo, niby XX-wieczne, ale w świecie jak XIX stulecia. Przedwojenna Warszawa, w której jako adeptka aktorskiego fachu krąży po literackich i muzycznych salonach. Wilno czasów wojny, gdzie debiutuje i przeżywa koszmar kolejnych okupacji. I znowu Warszawa, w której naprawdę przeżywa to, co potem zagra w „Zakazanych piosenkach” – pierwszym powojennym filmie, który przyniesie jej sławę i status gwiazdy. Wielkie i małe role w teatrze i na scenie historii PRL. A potem jeszcze wielki powrót w filmach Doroty Kędzierzawskiej czy teatrze Grzegorza Jarzyny – ostateczny dowód, że Danuta Szaflarska była nie tylko gwiazdą ale też wielką aktorką.

Gabriel Michalik stworzył subtelny portret legendy polskiego teatru i kina oraz ludzi, których napotkała w swoim czasie oraz epoki, która stawiała przed nią przeszkody, którą potrafiła pokonać z naturalną elegancją, wdziękiem i niezwykłą pogodą ducha. Ta opowieść wzrusza, budzi zdumienie ale przede wszystkim daje nadzieję.

Kiedy? 06-06-2018 | Wydawnictwo: Agora | Stron: 340

 

Marcin Wroński – Gliny z innej gliny

Marcin Wroński – Gliny z innej gliny

Marcin Wroński – Komisarz Maciejewski. Tom 10. Gliny z innej gliny

Koniec świetnej epoki polskiego kryminału. Wybitny cykl kompletny!

Jak zapowiadał Marcin Wroński po opublikowaniu Czasu Herkulesów, dziewiątego i ostatniego kryminału z Zygą Maciejewskim, pomysłowo i ciekawie zamyka swój cykl retro. Na pożegnanie w tomie Gliny z innej gliny zbiera opowiadania, których bohaterem jest niepokorny komisarz oraz Lublin od lat 20. do 80. XX wieku. Wyborna lektura dla miłośników serii z Maciejewskim oraz wielbicieli opowiadań kryminalnych, pełna niespodzianek i ozdobiona utworami m.in., Ryszarda Ćwirleja i Andrzeja Pilipiuka.

Po jedenastu latach od premiery pierwszego lubelskiego kryminału dziesiąty tom z Maciejewskim wieńczy dzieło!

Kiedy? 06-06-2018 | Wydawnictwo: W.A.B.| Stron: 320

 

Piotr Stelmach – Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim

Piotr Stelmach – Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim

Piotr Stelmach – Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim

Grzegorz Ciechowski – ikona polskiego rocka, lider Republiki, autor niezapomnianych piosenek, poeta i producent muzyczny. Zmarł młodo i niespodziewanie w 2001 roku. Mimo że od śmierci Ciechowskiego minęło już prawie dwadzieścia lat, muzyka polska nadal nie doczekała się artysty podobnego formatu.

Tego dnia obudzi nas pomruk boży. Żadna z powstałych dotychczas książek o gwiazdach polskiego rocka nie była tak przejmująca. Piotr Stelmach, ceniony dziennikarz muzyczny radiowej Trójki, prowadzi swoją opowieść od 2001 roku – od wiadomości o nagłej śmierci Grzegorza Ciechowskiego i doświadczeniu pustki w świecie muzycznym, poprzez kolejne etapy kariery i życia osobistego artysty, wspomnienie młodości, rodziny, atmosfery miasta dzieciństwa – Tczewa, aż po dzień narodzin.

Gdzie oni są? Ci wszyscy moi przyjaciele? Są w tej książce. Najbliżsi krewni, koledzy, dziennikarze, artystki i artyści, z którymi Grzegorz Ciechowski współpracował. Opowiadają o nim między innymi: Helena Ciechowska (mama), Małgorzata Awad i Aleksandra Krzemińska (siostry), córka Weronika, Małgorzata Potocka, muzycy Republiki: Leszek Biolik, Sławomir Ciesielski, Zbigniew Krzywański i Paweł Kuczyński, a także Jan Borysewicz, Robert Brylewski, Jan Chojnacki, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Lech Janerka, Kayah, Jan Jakub Kolski, Kasia Kowalska, Tomasz Lipiński, Grzegorz Markowski, Krzysztof Materna, Marek Niedźwiecki, Daniel Olbrychski, Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski, Justyna Steczkowska, Michał Urbaniak, Wojciech Waglewski i Jan Wołek.

Oglądam twoją twarz w lunecie. Lżejszy od fotografii… to najpełniejszy portret Grzegorza Ciechowskiego. Z bogactwa rozmów przeprowadzonych przez Piotra Stelmacha wyłania się obraz konsekwentnego i bezkompromisowego artysty, lojalnego przyjaciela i choleryka, ciepłego, ale wymagającego ojca. Ciechowski jawi się tu też jako humorysta i autor bezlitosnych żartów, które jego współpracowników nieraz doprowadzały do szewskiej pasji, a dziś wspominają je z rozrzewnieniem. Autorowi udało się również dotrzeć do wielu pięknych, zaskakujących, niepublikowanych wcześniej zdjęć i dokumentów.

Kiedy? 06-06-2018 | Wydawnictwo: Literackie | Stron: 544

 

Paulina Świst – Podejrzany

Paulina Świst – Podejrzany

Paulina Świst – Podejrzany

Podejrzany to już trzecia powieść w dorobku Pauliny Świst, która w 2017 roku przebojem wdarła się na szczyty list bestsellerów. Jej pełne ostrego języka, wartkiej akcji i silnych emocji książki podbiły serca tysięcy czytelniczek w całej Polsce, które nie mogły się doczekać kolejnych opowieści spod pióra młodej prawniczki. I tym razem autorka zabiera nas do swoich rodzinnych Gliwic. Tam poznamy Daniela Wyrwę – człowieka o dosyć skomplikowanym życiorysie.

Do niedawna wszystko w życiu Daniela układało się wcale nie najgorzej. Jeszcze trzy lata temu był żołnierzem należącym do 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a prywatnie był w szczęśliwym związku z Marią Zimnicką, aplikantką adwokacką. Prawie wszyscy dookoła doskonale wiedzieli, że Daniel ma niejedno za uszami. W jego bujnej przeszłości zdarzało mu się popadać w konflikty z prawem, miewał też problemy z narkotykami – w szczególności upodobał sobie pewien biały proszek. Wyrwa nigdy nie był aniołkiem, przejawiał skłonności do przemocy, a także angażował się w dość podejrzane, żeby nie powiedzieć nielegalne przedsięwzięcia… Ale Maria o tym nie wiedziała. Owocem ich gorącego związku była córeczka, której narodziny były bodaj ostatnim szczęśliwym momentem w dotychczasowym życiu Daniela.

Wkrótce potem Wyrwa trafił bowiem na odwyk, a jego ukochana postanowiła poślubić innego mężczyznę. Od tamtego czasu minęły już trzy lata, ale Daniel wciąż nie potrafi się pozbierać. Kiedy w końcu wydaje się, że może wreszcie uda mu się krok po kroku poukładać swoje życie, wszystko nagle się komplikuje. Demony z przeszłości budzą się na nowo i zagrażają nie tylko samemu Danielowi, ale również jego dawnej ukochanej i ich córce.

Kiedy? 06-06-2018 | Wydawnictwo: Akurat| Stron: 320

 

Wiktor Mrok – Mała baletnica

Wiktor Mrok – Mała baletnica

Wiktor Mrok – Mała baletnica

WSTRZĄSAJĄCA − OPARTA NA FAKTACH − OPOWIEŚĆ O MIĘDZYNARODOWYM SKANDALU PEDOFILSKIM. Współczesna Rosja. Kulisy tzw. child porn industry i spraw związanych z nadużyciami w stosunku do dzieci. Głośny skandal obejmujący międzynarodowe powiązania biznesowe, wielką politykę, a także emerytowanych agentów KGB. Akcja Małej baletnicy toczy się dwutorowo. Z jednej strony autor przedstawia pracę grupy śledczej, z drugiej – środowisko ludzi zamieszanych w pornograficzny biznes. Mrok w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje mechanizmy, które doprowadziły do tego, że kilka osób, począwszy od 1997 roku, wyprodukowało na masową skalę dziecięcą pornografię z udziałem ponad półtora tysiąca dziewczynek w wieku od pięciu do szesnastu lat. Do 2004 roku, kiedy przerwano proceder, przestępcy wprowadzili do internetowej sprzedaży terabajty materiałów. W ręce czytelnika trafia szczegółowy zapis śledztwa prowadzonego dzień po dniu przez specjalną ekipę moskiewskiej policji. Czytelnik pozna cały mechanizm rozkręcania tego biznesu, a także szczegóły jego zakończenia. Zakończenia, które pomimo trudnego i długiego procesu sądowego nikogo nie usatysfakcjonowało. Ta opowieść, która niestety nie jest fikcją, sprawi, że na wiele spraw już nigdy nie spojrzysz tak samo.

Kiedy? 07-06-2018 | Wydawnictwo: Initium | Stron: 672

 

 

 

Danka Braun – Nie chodź po lesie nocą

Danka Braun – Nie chodź po lesie nocą

Danka Braun – Nie chodź po lesie nocą

Czy istnieje jakieś usprawiedliwienie dla zbrodni? Rodzina Orłowskich spędza urlop w leśnym domku pod Olkuszem. Podczas festynu w Żuradzie zostaje zabity Jacek Wąsowski – zamożny biznesmen, a zarazem mąż kuzynki Renaty Orłowskiej. Podczas śledztwa, które prowadzą Mark Biegler i komisarz Bieda, wychodzą na jaw rodzinne tajemnice skrzętnie skrywane przez Wąsowskich. Kto chciał śmierci Wąsowskiego? Czy prawdę mówi popularna maksyma, że prawdziwa miłość nie zagląda do metryki? A może jednak powinna zaglądać?

Kiedy? 12-06-2018 | Wydawnictwo: Prozami

 

Krystyna Mirek – Droga do marzeń

Krystyna Mirek – Droga do marzeń

Krystyna Mirek Droga do marzeń

Życie Konstancji sypie się nagle i bez ostrzeżenia. Wychowana w bajce zamożna jedynaczka nagle musi się zmierzyć z brutalną prozą życia. Troski materialne to jednak nie wszystko. Konstancja stanie przed poważniejszym wyzwaniem. W środowisku, w którym wszyscy kłamią musi odnaleźć prawdę. I zbudować swoje życie na nowo.

To opowieść o skomplikowanych życiowych wyborach, tajemnicach przeszłości i prawdziwych, wielkich uczuciach. A także o poszukiwaniu własnej tożsamości, kiedy okazuje się, że nic nie jest takie, jak się przez lata wydawało.

Kiedy? 13-06-2018 | Wydawnictwo: Filia | Stron: 400

 

Marta Obuch – Wiedźma duszona w winie

Marta Obuch – Wiedźma duszona w winie

Marta Obuch – Wiedźma duszona w winie

Bożena – stateczna pani menadżer jednego z banków – prowadzi uporządkowane, choć dość przewidywalne życie, w którym nie ma miejsca na szaleństwa. Nieoczekiwanie dziedziczy po wuju nieruchomość w małym miasteczku i odtąd już nic nie będzie takie samo. Tym bardziej, że nieruchomość jest dość nietypowa i ma swoje tajemnice. Zawsze elegancka Bożena stawia się na miejscu i musi zmienić pantofelki na gumiaki. I nie tylko. Zmiany w jej życiu zajdą na znacznie głębszych płaszczyznach i będą dotyczyć serca, które (dotychczas zimne i nieporuszone) zaczyna bić mocniej. A są ku temu… dwa dorodne powody. Bożena musi więc mądrze wybrać, choć ma coraz mniej czasu. W odziedziczonym budynku działa małe bistro, w którym może sprawdzić się jako kucharka – podejmuje więc wyzwanie. Okazuje się również, że miasteczko tylko pozornie jest oazą spokoju: dojdzie w nim do szeregu zdarzeń, które wstrząsną mieszkańcami. Bożena ma z tym ścisły związek…

Kiedy? 13-06-2018 | Wydawnictwo: Filia | Stron: 500

 

Melissa Darwood – Larista

Melissa Darwood – Larista

Melissa Darwood – Larista

Pierwszy tom nieziemskiej serii pełnej miłości!

Larysa przez całe swoje życie marzyła o miłości od pierwszego wejrzenia. I to takiej, która nigdy nie przeminie. Kiedy na swojej drodze spotyka Gabriela, tajemniczego Nieznajomego z sennego koszmaru, jeszcze nie wie, że jej dotychczasowe życie się skończyło. Zarówno on, jak i niedawno poznany Daniel, mają plany względem dziewczyny. Jednak tylko jeden z nich ma przyjazne zamiary. Czy dziewczyna wybierze właściwie?

Życie Larysy całkowicie się zmienia, kiedy pojawia się w nim Gabriel. Ten mężczyzna coś ukrywa, coś, co sprawia, że dziewczyna czuje się śledzona.

Kiedy? 15-06-2018 | Wydawnictwo: Kobiece | Stron: 320

 

Katarzyna Puzyńska – Policjanci. Ulica

Katarzyna Puzyńska – Policjanci. Ulica

Katarzyna Puzyńska – Policjanci. Ulica

Postawni mężczyźni w mundurach. Sprawne kobiety. Na pasach broń, pałka, gaz i paralizator. Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funkcjonariuszami w polskiej Policji? Pierwsi na miejscu zbrodni, oko w oko z agresją, bezradnością, śmiercią. Widzą więcej, choć jadąc na wezwanie – nie wiedzą nic. To od szybkości i słuszności ich decyzji zależy dalsze postępowanie.

Katarzyna Puzyńska – psycholog i autorka bestsellerowej sagi kryminalnej o Lipowie, w rozmowie z policjantami ogniw patrolowo-interwencyjnych, wydziału ruchu drogowego i oddziałów prewencji Policji. Zapach krwi, błysk lecącej w twoją stronę petardy, chłód ostrza noża w ręku domowego kata, huk wystrzału służbowej broni. Prawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy!

Kiedy? 19-06-2018 | Wydawnictwo: Prószyński i S-ka | Stron: 344

Reklama