Pages Navigation Menu

Polskie książki dla dzieci – zapowiedzi i nowości

Polskie książki dla dzieci – zapowiedzi i nowości

Już jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie nowości i zapowiedzi polskich książek dla dzieci. Jeżeli jesteście ciekawi, co nowego pojawi się w świecie dziecięcej literatury – jesteście w dobrym miejscu.

Warto oswajać dzieci z książkami i zachęcać do nich od najmłodszych lat. Badania wskazują, że osoby, którym rodzice czytali książki w dzieciństwie, również później w dorosłości chętniej czytają, a jak wskazują najnowsze wyniki badań nad czytelnictwem przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową – z czytelnictwem w Polsce jest źle i coraz gorzej.

Zapowiedzi

Cykor w Ravelo.pl

Cykor w Ravelo.pl

„Cykor” autorstwa Magdaleny Kulus z ilustracjami Marty Karczewskiej to książka z serii „Poduszkowce” wydawnictwa Literatura. W barwny sposób opowiada historię o kocie Łatku, który jest zazdrosny o nowego kota „Cykora”, który pojawił się w domu i wszyscy domownicy go rozpieszczają i się nad nim litują, co doprowadza Łatka do szału. Postanawia pozbyć się „Cykora”. W realizacji planu pomóc ma mu gang bezpańskich kotów. Robi się groźnie, a Łatek już nie może się wycofać, choć zaczyna mieć wątpliwości. „Cykor” to powieść o tym, że nie warto oceniać kogoś z góry, bo łatwo stracić okazję na przyjaźń.

Liczba stron: 64 Data premiery: 5.04.2016 Wiek: +5 lat

Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę

Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę w Ravelo

Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę to piąta część popularnej serii autorstwa Marcina Mortki. Do Szepczącego Lasu przybywa Strofka, kruk mieszkający na Ognistej Wyspie. Strofka opowiada mieszkańcom o trzech złych czarodziejach, którzy opanowali wyspę i wprowadzili złe i krzywdzące rządy. Trzej czarodzieje uwielbiają płatać psikusy, na przykład wrzucili do wnętrza Wulkanu wielki głaz, a ten zaczął czkać tak uciążliwie, że mieszkańcy wyspy zmienili mu imię na Wulczkan. Tappi, jak zawsze w takiej sytuacji, chce pomóc nieszczęśliwym mieszkańcom wyspy. Szykuje więc Smoczy Łeb do kolejnej wyprawy. Tym razem Chichotek zostaje w Szepczącym Lesie, a jego miejsce u boku Tappiego zajmuje ktoś inny…

Liczba stron: 184 Data premiery: 10.04.2016 Wiek: 4-5 lat

Gdybym tak był... w Ravelo.pl

Gdybym tak był… w Ravelo.pl

Gdybym tak był… Wiersze dla dzieci to zabawne wiersze i ciekawe ilustracje dla małych dzieci od 2. roku życia. Krótkie wierszyki o tym, co by było, gdybyśmy zamienili się w zwierzę – świnkę, mrówkę, niedźwiedzia. Taka przemiana miałaby wiele zalet, ale też duże wady. Atutem tomiku są ilustracje – nowoczesne, artystyczne, ale przystępne dla dzieci. Autorką książeczki jest Kinga Grabowska-Bednarz. Książka ukaże się w kwietniu nakładem wydawnictwa Wilga.

Liczba stron: 24 Data premiery: 27.04.2016 Wiek: +2 lata

Chichraszek w Ravelo.pl

Chichraszek w Ravelo.pl

Chichraszek to propozycja od Marzeny Nehrebeckiej, Moniki Brózdy i wydawnictwa Znak. Przyjemna i ciepła opowieść o skrzacie Chichraszku, który zamieszkuje polankę w lesie. Uwielbia jeść naleśniki z kremem czekoladowym i wymachiwać swoimi dużymi stopami. Pewnego dnia jego spokój zakłóca bardzo gadatliwa królewna Gadulewna oraz armia malutkich, ale złośliwych fanfaronków. Książka przypadnie do gustu dzieciom w wieku 2-5 lat.

Liczba stron: 48 Data premiery: 27.04.2016 Wiek: 2-5 lat

Elementarz matematyczny w Ravelo.pl

Elementarz matematyczny w Ravelo.pl

Dla małych dociekliwych ciekawą propozycją może być Elementarz Matematyczny z serii Poczytam Ci Mamo wydawnictwa Nasza Księgarnia. Książkę napisała Beata Ostrowicka, a ilustracje przygotowała Katarzyna Kołodziej. Antek, Lenka, Ada, Julek i Krzyś to piątka przyjaciół. Poznajcie bliżej ich świat. Dużo w nim zabaw, podróżowania, marzeń, szalonych pomysłów, a także wielu innych ważnych dla wszystkich dzieci spraw. No i matematyki, bo ona jest naprawdę wszędzie!

„Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny” to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę matematyki. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień matematycznych, lecz także wspiera naukę czytania. Zalety książki to:

 • duża, czytelna czcionka,
 • ponad 30 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom,
 • zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową klas 1–3,
 • wiedza matematyczna wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach,
 • stopniowanie trudności,
 • ponad 20 matematycznych zagadnień, takich jak: cyfry, klasyfikowanie obiektów, tworzenie zbiorów, dodawanie i odejmowanie, pomiary długości, ciężaru, pojemności, czasu, temperatury, obliczenia pieniężne, liczby rzymskie, odczytywanie godziny, daty, znajomość kalendarza, rozpoznawanie figur, tabliczka mnożenia,
 • wygodne podsumowanie na wyklejce książki,
 • doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
  Elementarz Matematyczny

  Elementarz Matematyczny – ilustracja z książki

  Elementarz Matematyczny

  Elementarz Matematyczny – ilustracja z książki

  Elementarz Matematyczny

  Elementarz Matematyczny – ilustracja z książki

Liczba stron: 176 Data premiery: 27.04.2016 Wiek: 8-11 lat

Nasze prosie gra na nosie w Ravelo

Nasze prosię gra na nosie w Ravelo

Niezwykła opowieść o niezwykłej śwince – tak w skrócie można streścić kolejną naszą polską propozycję dla dzieci „Nasze prosię gra na nosie” autorstwa Agnieszki Urbańskiej z ilustracjami Elżbiety Śmietanki.

Pysiek, prosię wesołe, sympatyczne i urocze, wyrusza w świat. Ale to nie jest miłe doświadczenie, bo ludzie wytykają go palcami, przeganiają z tramwaju, a nawet nasyłają na niego policję. Dlaczego? Bo jest świnią, i to dziką! Pysiek się jednak nie przejmuje i postanawia pokazać innym, co w życiu jest naprawdę ważne. Chrum, chrum! Tymczasem Lejek z drugiego opowiadania nieco się smuci – jest psim brzydalem, a jego życie to wieczne leżenie na tapczanie. Podczas pewnego spacerku odkrywa na szczęście swój talent – jest najlepszym na świecie psem rozweselającym! Potrafi rozśmieszyć każdego.

Liczba stron: 56 Data premiery: 10.05.2016 Wiek: +3 lat

Nowości dla dzieci

Zabawy z Nelą w Ravelo.pl

Zabawy z Nelą w Ravelo.pl

Dla małych miłośników podróży i znanej wszystkim Neli małej reporterki mamy dobrą wiadomość! 17 lutego ukazała się najnowsza książka serii zatytułowana: Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą. Jak wyprawa, to tylko z plecakiem. Tym razem zapakujemy nasz plecak wspólnie. Zapełnimy go cudownymi wrażeniami, pasjonującymi przygodami i sporą porcją uśmiechu. A wszystko to podczas kolejnej niezwykłej podróży do Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Oczywiście przyda się jeszcze twoje bystre oko, orientacja w terenie i umiejętność logicznego myślenia, bo… czeka na ciebie prawie 100 stron zabawnych zadań w sam raz dla młodego podróżnika. Daj się porwać fantazji i zdobądź nowe doświadczenia. A przy okazji Dyplom Zdobywcy Przygód!

Liczba stron: 96 EAN: 9788375966251 Wydawca: Burda Publishing Polska

Dlaczego hipopotam jest gruby w Ravelo.pl

Dlaczego hipopotam jest gruby w Ravelo.pl

„Dlaczego hipopotam jest gruby” to kolejna propozycja dla dzieci ciekawskich i dociekliwych, ceniących przyrodę. Przeczytajcie, a dowiecie się, że zwierzęta znają się nawet na astronomii! Kontynuacja bestsellerowej książki Dlaczego oczy kota świecą w nocy? Książka Doroty Sumińskiej Dlaczego oczy kota świecą w nocy? stała się jedną z najbardziej ulubionych lektur edukacyjnych, które w ubiegłym roku pojawiły się w księgarniach. Piękną książkę ilustrowaną przez Joannę Żero polubiły dzieci, rodzice i dziadkowie. Wspólna zabawa w odkrywanie tajemnic zwierząt tak się podobała czytelnikom, że powstał tom drugi: Dlaczego hipopotam jest gruby? Czy to prawda, że niektóre zwierzęta mają błękitną krew? Czy hipopotam jest kuzynem wieloryba? Jaki ssak znosi jajka i dlaczego pijawka ma 32 mózgi! Kilkadziesiąt nowych pytań i odpowiedzi. Idealna lektura dla dzieci, które lubią wiedzieć więcej. I dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom miłość i szacunek do przyrody.

Dlaczego hipopotam jest gruby - ilustracja z książki

Dlaczego hipopotam jest gruby – ilustracja z książki

Liczba stron: 124 Wiek: +5 lat Wydawca: Literackie

Opowiem ci mamo, co robią koty w Ravelo.pl

Opowiem ci mamo, co robią koty w Ravelo.pl

Opowiem Ci mamo, co robią koty – Nikola Kucharska. Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne – toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi potrzebny jest ktoś, kto go rozrusza… i tak rodzina powiększa się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę. „Opowiem ci, mamo, co robią koty” to przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla małego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura, a także ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz również rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie poukrywanych przez autorkę szczegółów. Już wkrótce wy także się przekonacie, że co dwa koty, to nie jeden. Tylko czy Gbur uważa tak samo? Ilustracje: Nikola Kucharska Teksty: Nikola Kucharska, Joanna Wajs Nikola Kucharska – graficzka, ilustratorka, projektantka. Czyta wszystko – etykietki szamponów, dzieła współczesne i klasykę literatury. Zbiera gumki recepturki, ptasie pióra i starocie. Hobbystycznie pisze opowiadania na starej maszynie do pisania. Opiekunka dwóch kotów i kaktusa. Rysuje, szkicuje, maluje, robi logotypy i plakaty.

Opowiem Ci mamo, co robią koty - ilustracja z książki

Opowiem Ci mamo, co robią koty – ilustracja z książki

Opowiem Ci mamo, co robią koty - ilustracja z książki

Opowiem Ci mamo, co robią koty – ilustracja z książki

Liczba stron: 28 Wiek: +5 lat Wydawca: Nasza Księgarnia

Hej Jędrek! Kto tu rządzi? w Ravelo.pl

Hej Jędrek! Kto tu rządzi? w Ravelo.pl

Hej, Jędrek! Kto tu rządzi? – Rafał Skarżycki. Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę?

Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności!

„Albo jesteś kimś, albo nikim” – mawia siostra Jędrka, zwana przez niego Wyjcem. Nie żeby była krynicą mądrości, ale, jak to mówią: raz do roku i ślepej kurze trafia się ziarno. Więc może tym razem siorka ma rację?
Jest taka dziedzina, w której Jędrek chce być kimś – to futbol. Chłopak jest gotów zrobić naprawdę wiele, by zdobyć opaskę kapitana szkolnej drużyny piłkarskiej…

Trzeci tom znakomitej serii, która zachwyci fanów „Dziennika cwaniaczka”!

Hej Jędrek! Kto tu rządzi? Ilustracja z książki

Hej Jędrek! Kto tu rządzi? Ilustracja z książki

Liczba stron: 224 Wiek: 6-14 lat Wydawca: Nasza Księgarnia

Tagi

Reklama