Pages Navigation Menu

Książki dla 6 latka i super bohaterowie

Książki dla 6 latka i super bohaterowie

Po przedszkolu przychodzi czas na zerówkę. Co prawda jest tam jeszcze dużo malowania i zabawy, ale częściej już zaczynają się pojawiać ciekawe znaczki w postaci literek i cyferek. Dziecko zaczyna składać pierwsze sylaby i wyrazy, a potem zdania. To czas, by mu podsunąć pierwszą książeczkę do czytania.

Moje pierwsze czytanie

Książki dla 6 latka, które ma sam przeczytać, to nie mogą być zapełnione maleńkimi literkami szare strony. Nie sama opowieść jest tu najważniejsza, ale to, że czyta sam i odczuwa emocje. A emocji dostarczą mu przede wszystkim obrazki. Książki dla 6 latka muszą być więc przede wszystkim kolorowe. Sympatyczni bohaterowie, którzy wypowiadają niezwykłe słowa i układają z nich magiczną historyjkę. I duże litery. To zdecydowanie wystarczy.

Kotki, pieski, a może samochody?

Książki dla 6 latka, a głównie ich bohaterowie, są tak różnorodni, jak różne są wszystkie dzieci. Nigdy nie wiadomo, jaka akurat postać przypadnie do gustu mojemu Jaśkowi. Co prawda są takie dość pewne typy, jak kotki, pieski, smoki czy samochody, ale to nie znaczy, że dziecku nie spodoba się, np. młynek do kawy. Opowieść o tym niezwykłym bohaterze K.I. Gałczyńskiego, który poszukuje swojego miejsca na świecie, to całkiem dobry pomysł na czytanie do poduszki, ale może z mamą lub tatą.

Zachęcam do nabycia w https://egmont.pl/Ksiazki/Ksiazki-dla-dzieci-do-lat-6,267308,k.html

 

Tagi

Reklama