Pages Navigation Menu

Grzegorz Kasdepke dzieciom

Grzegorz Kasdepke dzieciom

Obok Wandy Chotomskiej, Grzegorz Kasdepke jest najpopularniejszym polskim bajkopisarzem. Dzieci uwielbiają jego zabawne historie, które zawsze niosą ze sobą również cenną naukę. Za Kacperiadę otrzymał nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. Inspiracją do jej stworzenia jak również do napisania innych bajek jest jego najwierniejszy fan i czytelnik, syn Kacper.

Jeżeli komuś się zdaje, że napisanie bajki dla dziecka to łatwe zajęcie to jest w bardzo dużym błędzie. Dzieci są bardzo wymagającymi odbiorcami. Trzeba umieć się z nimi porozumieć, zaciekawić i wciągnąć, żeby utrzymać ich uwagę. Grzegorz Kasdepke niemal całą swoją karierę zawodową związał z prasą i literaturą dla dzieci. Dzięki temu miał możliwość wnikliwego poznania swojej publiki. Zyskał szacunek dzieci dzięki wspaniale wydanym książeczkom z interesującymi historiami, które działają na dziecięcą wyobraźnię. Książki Kasdepke cechuje także duża doza poczucia humoru. Na pytanie, czy lubi dzieci, odpowiada, że nie 🙂 Po czym zanosi się śmiechem, więc wszyscy od razu wiedzą, że to jeden z jego dowcipów i śmieją się razem z pisarzem.

Grzegorz Kasdekpke - Kocha, lubi szanuje... czyli jeszcze o uczuciach

Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach, Grzegorz Kasdepke

W każdej ze swoich książeczek, Kasdepke podejmuje trudne tematy wartości czy uczuć, co stanowi jego wkład w edukację maluchów oraz pełnią funkcję wychowawczą. Do tego rodzaju książek autorstwa Grzegorza Kasdepke zaliczyć można Drużyna Pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych, Kocha, lubi, szanuje czy Horror! Czyli skąd się biorą dzieci. Tylko Kasdepke z tak dużą dozą poczucia humoru potrafi opowiadać o tak ważnych sprawach 🙂

Grzegorz Kasdepke dzieciom

Grzegorz Kasdepke dzieciom

Do sprzedaży właśnie trafiła najnowsza książka autora pt. „A ja nie chcę być księżniczką” opowiadająca historię małej Marysi, która została… smokiem i o tym, co zmieni się w życiu domowników w związku z wyborem małej Marysi. Piękne ilustracje autorstwa Emilii Dziubak sprawią, że książka na pewno zostanie w pamięci małym odbiorcom.

W najbliższym czasie do sprzedaży trafi również specjalne wydanie antologii z dorobkiem pisarza z ostatnich kilku lat z najpopularniejszymi bajkami jego autorstwa. W Grzegorz Kasdepke dzieciom pojawią się uwielbiani przez dzieci bohaterowie: Kacper, Detektyw Pozytywka, pani Miłka, Bodzio i Pulpet, a nawet Maja, Filip i Potworak. Ilustracje przygotowali Marcin Piwowarski i Piotr Rychel. W książce pojawią się także nowe historie.

Reklama