Pages Navigation Menu

Polskie zapowiedzi książkowe na maj 2018

Polskie zapowiedzi książkowe na maj 2018

Maj będzie obfitował w książkowe premiery. Wśród zapowiedzi znajdziecie wiele znanych i lubianych nazwisk: Mróz, Bonda, Miszczuk, Kordel. Coś dla siebie wybiorą zarówno fani powieści obyczajowych, kryminałów, jak i fantastyki. Sprawdźcie, co przygotowali dla nas wydawcy.

 

 

 

 

Remigiusz Mróz – Zerwa

Remigiusz Mróz – Zerwa

Remigiusz Mróz – Zerwa

Zbocza gór znów spłynęły krwią. W środku sezonu turystycznego na Rysach odnalezione zostają zwłoki starszego mężczyzny, a sposób działania sprawcy prowadzi wyłącznie do jednego wniosku: wrócił ten, którego wszyscy się obawiali.

Oprócz monety w ustach, na nagim torsie ofiary znajduje się wycięty w skórze, krwawy napis: Revertar ad Ierusalem in misericordiis. Sytuacje komplikuje fakt, że ofiarę umieszczono na samym środku słupka granicznego, przez co śledztwo zamierzają prowadzić zarówno Polacy, jak i Słowacy.

W mieście i na szlakach wybucha panika, tymczasem Wiktor Forst budzi się w zakopiańskim szpitalu. Nie pamięta, co działo się z nim, od kiedy opuścił Polskę, by sprawdzić, co znajduje się w pewnej skrytce pocztowej…

Kiedy? 09.05.2018 | Wydawnictwo: Filia| Stron: 600

 

autor zbiorowy – Zabójczy pocisk

autor zbiorowy – Zabójczy pocisk

autor zbiorowy – Zabójczy pocisk

Zabójczy pocisk funduje czytelnikowi wędrówkę po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy. Mistrzowie polskiego kryminału wzięli na warsztat najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatnich lat. Kto zabił, dlaczego, kiedy i czy z premedytacją? Jak wykluwa się zbrodnia?

Zapraszamy w upiorną podróż w głąb ludzkiej psychiki…

– Remigiusz Mróz Hakowy

– Łukasz Orbitowski Stalowa. Baśń

– Jakub Małecki Puch

– Joanna Opiat-Bojarska Przeznaczenie

– Małgorzata Rogala Córa Koryntu i prawiczek

– Olga Rudnicka Byle do lata…

– Katarzyna Puzyńska Wszędzie krew

– Marta Guzowska Plan B

– Magdalena Knedler Jadzia Markowska

– Bartosz Szczygielski Sprawiedliwość dla wszystkich

– Ryszard Ćwirlej Kto się boi czarnej Wołgi?

– Robert Małecki Kosa

– Wojciech Chmielarz Kaper P.

– Marta Matyszczak Trup, którego nie ma

– Tomasz Sekielski

Kiedy? 10.05.2018 | Wydawnictwo: Skarpa Warszawska | Stron: 380

 

Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński – Biuro M

Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński – Biuro M

Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński – Biuro M

On – życiowy pechowiec. Czego się nie tknie, zamienia w katastrofę. Na szczęście, zawsze może liczyć na pocieszenie w kobiecych ramionach.

Ona – kiedyś całkiem ładna dziewczyna, dziś ukryta pod kilkoma warstwami szaroburych swetrów i strasząca wiecznie naburmuszonym wyrazem twarzy. Nie wierzy w miłość i związki. Jedynym mężczyzną w jej życiu jest pozbawiony męskości kot.

Oboje zaczynają pracę w biurze matrymonialnym, prowadzonym przez szefową z piekła rodem. I choć wydaje im się, że ich zajęcie będzie miłe, proste, a nawet nieco nudne, to szybko przekonują się, że kojarzenie par to wyjątkowo trudne zadanie. I że można przy nim nie tylko przeżyć przygody jak z filmu grozy, to jeszcze nabrać wątpliwości, czy w dzisiejszych czasach romantyzm to coś więcej niż tylko hasło w słowniku…

Kiedy? 23.05.2018 | Wydawnictwo: Filia| Stron: 360

 

Katarzyna Bonda – Czerwony pająk

Katarzyna Bonda – Czerwony pająk

Katarzyna Bonda – Czerwony pająk

Katarzyna Bonda przedstawia czwartą i ostatnią część bestsellerowej serii książek o przygodach profilerki, Saszy Załuskiej!

Córka Saszy Załuskiej została uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udało się jej odnaleźć. Próba przekazania okupu spełzła na niczym, porywacze przestali się kontaktować z matką dziewczynki. Tymczasem również Sasza także znika bez śladu.

W starej torpedowni w Gdyni nurek – amator znajduje zwłoki kobiety, która do złudzenia przypomina Załuską. Kobieta ma dokumenty na to nazwisko i jest ubrana w kurtkę zaginionej. Śledczy są przekonani, że to Sasza. Zanim badanie DNA potwierdzi tożsamość kobiety, komendant Robert Duchnowski rozpoznaje ciało…

Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z przeszłości… Zapraszamy do odkrycia sekretów skrywających się w wypełnionym zwrotów akcji kryminale Czerwony pająk!

Kiedy? 23.05.2018 | Wydawnictwo: Muza

 

Mariusz Czubaj – Dziewczynka z zapalniczką

Mariusz Czubaj – Dziewczynka z zapalniczką

Mariusz Czubaj – Dziewczynka z zapalniczką

Długo wyczekiwany nowy kryminał Mariusza Czubaja.
Rok 2011. W lesie nieopodal Katowic zostaje zastrzelony emerytowany policjant, Jacek Szymon. Tylko dwóch ludzi wie, co znajdowało się w bagażniku samochodu, w którym znaleziono ciało. Rudolf Heinz będzie trzeci. Profiler, przechodzący ciężkie załamanie nerwowe i przebywający na przymusowym urlopie, zostaje poproszony o dyskretną przysługę. W efekcie pierwszy raz zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Sprawę komplikuje także to, że o pomoc prosi Heinza miejscowy gangster. Trop prowadzi ku wydarzeniom sprzed lat, które położyły się cieniem na karierze Jacka Szymona.

Kiedy? 23.05.2018 | Wydawnictwo: W.A.B.| Stron: 320

 

 

Janina Lesiak – Ja, Bona

Janina Lesiak – Ja, Bona

Janina Lesiak – Ja, Bona

Bona Sforza di Aragona, żona króla Zygmunta Starego i matka Zygmunta Augusta – ostatniego z dynastii Jagiellonów idzie przez życie kierując się dwoma drogowskazami: słowem chcę – voglio i muszę – must.

Jest niezwykła. Nie mieści się w swoich czasach, przerasta sobie współczesnych, triumfuje i ponosi klęskę. Nie da się jej zamknąć w żadnych ramach, ocenić i pojąć, bo należy do kobiet nieujarzmionych i nieokiełznanych w swym pragnieniu osiągnięcia wszystkiego, co służy państwu i dynastii.

Taka byłam – mówi – posłuchajcie, może uda się wam uniknąć moich błędów.

Inteligencja i odwaga, to według autorki książki najbardziej charakterystyczne cechy Bony. I może jeszcze to, że nie umiała kochać, bo jej tego nie nauczono…

Ja, Bona – to próba zrozumienia matki, żony, teściowej i władczyni; taka kolejność wydawała się autorce słuszna i właściwa. Czytelnicy ocenią, czy miała rację?

Kiedy? 23.05.2018 | Wydawnictwo: MG | Stron: 200

 

Krystyna Mirek – Obca w świecie singli

Krystyna Mirek – Obca w świecie singli

Krystyna Mirek – Obca w świecie singli

Podobno na planecie singli można znaleźć szczęście. Są tacy, którzy wprowadzili się na nią świadomie i bardzo sobie chwalą.
Karolinę i Jakuba w to nieznane miejsce niespodziewanie wyrzuciło życie. Oboje w krótkim czasie bardzo wiele stracili i zawiedli się na najbliższych. Czują się obco na planecie singli. To nie jest ich świat. Nie wierzą już w miłość, nie potrafią nikomu zaufać.
Karolina chce się poświecić wyłącznie wychowywaniu córeczki oraz ratowaniu upadającej restauracji. Jak może chroni swoje dziecko przed obojętnością jego ojca. Jakub chciałby móc uczestniczyć w wychowaniu swojego dziecka, ale jego partnerka postanawia go ukarać i skutecznie mu to uniemożliwia.
Tych dwoje postanowi pomóc sobie nawzajem. Staną się najlepszymi singlami, jakich kiedykolwiek widziano. Silni i niezależni. Ale czy w życiu tylko o to chodzi? Czy naprawdę tylko na tym im zależało?
Galeria barwnych postaci, lekkie pióro oraz dotykający bardzo wiele osób problem samotności, która ma wiele twarzy.

Kiedy? 23.05.2018 | Wydawnictwo: Filia

 

Katarzyna Berenika Miszczuk – Przesilenie

Katarzyna Berenika Miszczuk – Przesilenie

Katarzyna Berenika Miszczuk – Przesilenie

Czy żarem miłości można się sparzyć? Przesilenie, czyli ostatnia część bestsellerowego cyklu Kwiat paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, zazdrość i wielka miłość w tle. Autorka Szeptuchy po raz ostatni zabierze czytelników do magicznego świata słowiańskich bóstw i pradawnych obrzędów, gdzie właśnie rozpoczynają się święta Dziadów i Szczodrych Godów. Nadszedł czas, aby dotrzymać obietnicy danej bogowi ognia, Swarożycowi. Czy Gosia sprosta zadaniu? Tym bardziej, że nie wiadomo, jak zachowa się Mieszko, jej wielka miłość: pomoże w spełnieniu przysięgi czy… wręcz przeciwnie.

Kiedy? 23.05.2018 | Wydawnictwo: W.A.B. | Stron: 352

 

 

Magdalena Kordel – Serce w skowronkach

Magdalena Kordel – Serce w skowronkach

Magdalena Kordel – Serce w skowronkach

Czasami wystarczy zdecydować się na pierwszy krok, by zacząć spełniać marzenia.

Klementyna boi się marzeń o własnej cukierence, choć w wyobraźni widzi już miejsce, w którym każdy będzie mógł się poczuć jak w domu. Tymczasem niespodziewany splot wydarzeń sprawia, że jeszcze raz będzie musiała zastanowić się, czego tak naprawdę pragnie. Na szczęście mała Dobrochna coraz częściej zadaje jej przenikliwe pytania, a najlepsza przyjaciółka Imka pomaga patrzeć na życie przez różowe okulary.

Tylko babka Agata tęsknie wygląda przez okno i spogląda na drzwi. Ale pewnego dnia i do niej zapuka los.

W swojej nowej powieści Magdalena Kordel przypomina nam, że nigdy nie jest za późno na cuda, a życie potrafi zaskakiwać nawet tych, którzy stracili nadzieję.

Kiedy? 23.05.2018 | Wydawnictwo: Filia

 

Marta Kisiel – Toń

Marta Kisiel – Toń

Marta Kisiel – Toń

Rodzinne sekrety, podróże w czasie, ukryte skarby i krwawa historia Dolnego Śląska… Czyli Marta Kisiel, tym razem serio. Serio.

Gdy siostry Stern, Dżusi i Eleonora, łamią dwie z trzech świętych zasad ciotki Klary – solidarnie, każda po jednej – świata, o dziwo, nie zasnuwa nagła ciemność. Choć może powinna, zważywszy na katastrofalne konsekwencje.

Zasada nr 1: nigdy nie zostawiaj pustego mieszkania.

Zasada nr 2: nie wpuszczaj nikogo za próg.

Gdy Dżusi Stern pojawia się we wrocławskim mieszkaniu ciotki, zastaje drzwi zamknięte na głucho. Eleonora zostawiła klucze u sąsiadki. Razem z ostrzeżeniem: uważaj na Ramzesa. Na to, by wyjaśnić, kim jest Ramzes, już nie wpadła. To bynajmniej nie kot, jak początkowo sądzi Dżusi, a przystojny antykwariusz, który niespodziewanie pojawia się pod drzwiami. Twierdząc w dodatku, że musi odebrać od ciotki pewne tajemnicze pudełko… Obie siostry mają trzy tygodnie, by odzyskać własność ciotki. Bo choć o Ramzesie w środowisku wrocławskich antykwariuszy mówi się wyłącznie szeptem, to nawet on nie może być groźniejszy niż rozwścieczona Klara Stern… Wygląda na to, że Dżusi i Eleonora wpakowały się w niezłą aferę. Wszystkie tropy prowadzą w przeszłość, do zaginionych przed laty rodziców obu sióstr…

Kiedy? 24.05.2018 | Wydawnictwo: Uroboros | Stron: 416

 

Reklama