Pages Navigation Menu

Najnowsza powieść „Arena szczurów” Marka Krajewskiego już we wrześniu!

Najnowsza powieść „Arena szczurów” Marka Krajewskiego już we wrześniu!

W jednym z wywiadów Marek Krajewski powiedział: „muszę pisać jedną książkę rocznie, inaczej czytelnicy o mnie zapomną.” Autor jest bardzo konsekwentny w tym postanowieniu i rok po „Władcy liczb” (wrzesień 2014) ukaże się najnowsza powieść „Arena szczurów” z cyklu o Edwardzie Popielskim, chociaż pisarz rozpieszcza swoich czytelników, bo jest to już druga książka autora wydana w tym roku (wraz z Jerzym Kaweckim napisał: „Umarli mają głos”).

Umarli mają głos - Marek Krajewski

Arena szczurów – Marek Krajewski

„Arena szczurów” do księgarni trafi 23 września nakładem wydawnictwa ZNAK. Przedstawiamy zarys fabuły najnowszej powieści Krajewskiego:

W roku 1948 Popielski po ucieczce z Wrocławia ukrywa się w nadmorskim Darłowie. Miastem rządzą Armia Radziecka i Urząd Bezpieczeństwa. Nikt tu nie zna przeszłości byłego komisarza. Nikt nie podejrzewa, co tak naprawdę ma na sumieniu.

Kiedy nad morzem zaczynają ginąć kobiety, ktoś musi znaleźć gwałciciela i mordercę. Popielski, który prowadzi tajne śledztwo, wie, czym jest piekło – to otchłań zła, labirynt bez wyjścia i bezmiar cierpienia.

Nie wie jednak, że będzie ono jego domem.

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2007 roku poświęcił się wyłącznie pisarstwu. Zasłynął jako autor kryminałów o Eberhardzie Mocku. Krajewski jest także autorem tzw. cyklu lwowskiego, w którym głównym bohaterem jest komisarz Edward Popielski. Pisze przede wszystkim kryminały retro. Jest jednym z najbardziej docenianych współczesnych polskich pisarzy.

Reklama