Pages Navigation Menu

„Dom czwarty” Katarzyny Puzyńskiej w sprzedaży już 8 listopada!

„Dom czwarty” Katarzyny Puzyńskiej w sprzedaży już 8 listopada!

„Gdyby Agatha Christie pisała dzisiaj swoje kryminały, panna Marple nie byłaby nobliwą staruszką. Byłaby zapewne kimś podobnym do Klementyny Kopp z powieści Puzyńskiej” – tak pisała Marta Guzowska, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru, o bohaterce serii kryminalnej o zbrodniach w Lipowie. Już 8 listopada 2016 roku do księgarń trafi wyczekiwany przez fanów kryminał Katarzyny Puzyńskiej – Dom czwarty!

Jak pisze wydawca – Prószyński i S-ka – Dom czwarty to siódmy tom sagi kryminalnej o policjantach z idyllicznego Lipowa. Są to opowieści, które łączą w sobie elementy klasycznego  kryminału w stylu Agathy Christie i charakterystyczne tło małej społeczności z powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Ponadto Katarzyna Puzyńska – z wykształcenia psycholog – rysuje w swojej prozie wyraziste, skomplikowane portrety, jak i relacje, swoich sztandarowych postaci: Klementyny Kopp i Daniela Podgórskiego.

Dom czwarty, Katarzyna Puzyńska

Dom czwarty, Katarzyna Puzyńska

Seria zapoczątkowana świetnie przyjętym Motylkiem i ugruntowana na naszym kryminalnym rynku takimi pozycjami jak Utopce czy niedawno wydany Łaskun rozwija się w Domu czwartym. A oto krótki zarys fabuły:

Była komisarz Klementyna Kopp po czterdziestu latach wraca w rodzinne strony. Na prośbę matki ma przyjrzeć się sprawie pewnego morderstwa. W drodze do Złocin znika jednak bez śladu. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że nigdy nie dotarła do miasteczka, ale aspirant Daniel Podgórski odkrywa, że musiało być inaczej. Dlaczego wszyscy kłamią? Co stało się z Klementyną? Kto maluje tajemnicze graffiti z czarną szubienicą i podrzuca martwe ptaki? Jaki ma to związek z okrutną egzekucją, dokonaną nad jeziorem Bachotek w październiku 1939 roku?

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog, z zawodu nauczyciel akademicki na wydziale psychologii, z powołania pisarz. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi trzema psami i jeździ konno. Uwielbia Szwecję i Hiszpanię. Debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.

Zobacz książki Katarzyny Puzyńskiej:

Katarzyna Puzyńska, Motylek

Katarzyna Puzyńska, Motylek

Katarzyna Puzyńska, Więcej czerwieni

Katarzyna Puzyńska, Więcej czerwieni

Katarzyna Puzyńska, Trzydziesta pierwsza

Katarzyna Puzyńska, Trzydziesta pierwsza

Katarzyna Puzyńska, Z jednym wyjątkiem

Katarzyna Puzyńska, Z jednym wyjątkiem

Katarzyna Puzyńska, Utopce

Katarzyna Puzyńska, Utopce

Katarzyna Puzyńska, Łaskun

Katarzyna Puzyńska, Łaskun

Reklama