Pages Navigation Menu

Adrian Bednarek poleca

Adrian Bednarek poleca

Zapraszamy was na pierwszy post z cyklu „Autorzy polecają”, w którym polscy pisarze będą polecać wam polskie książki. Cykl rozpoczyna Adrian Bednarek, który zachęca do przeczytania „Porwania”.

 

Szukacie powieści, w której akcja toczy się w zawrotnym tempie, strony, choć jest ich wiele, ubywają ekspresowo, a napięcie i zaskoczenie bez przerwy towarzyszą lekturze? Szukacie książki, w której każdy z bohaterów wydaje się być niewinny i jednocześnie podejrzany? Szukacie książki, która całkowicie wyłączy was z rzeczywistości i zafunduje kryminalną rozrywkę na najwyższym poziomie? Jeśli tak, koniecznie sięgnijcie po Porwanie Agnieszki Pietrzyk. Jest to powieść nietuzinkowa, nieszablonowa, napisana w sposób, który dosłownie nie pozwala się oderwać, a każdy skończony rozdział automatycznie zmusza do rozpoczęcia kolejnego.

Natrafiłem na Porwanie przypadkowo, zaciekawiły mnie pierwsze zdania opisu: „Borykający się z problemami finansowymi Seweryn, ojciec kilkumiesięcznego Tymka, wpada na szalony pomysł – upozorowuje porwanie syna, aby wymusić okup od swojego zamożnego brata”. Nic więcej nie potrzebowałem na zachętę. Wam też poleciłbym skończyć czytanie opisu na tym fragmencie, gdyż zbytnie zagłębienie się w niego mogłoby zepsuć zabawę.  Sprawy komplikują się już podczas samego porwania, lecz to zaledwie początek, wierzchołek góry lodowej pełnej intryg, sprzeczności, kłamstw, tajemnic, miłości, zdrady i nienawiści. W rodzinie Seweryna każdy ma coś na sumieniu, każdy żywi do siebie większą lub mniejszą urazę i tak naprawdę każdy może mieć motyw do uprowadzenia dziecka… Jeśli dodamy panią prokurator po ciężkich przejściach i przekupnego detektywa, będącego fantastą nekrofilskim, pracujących nad sprawą, otrzymamy prawdziwą literacką bombę z niesamowitą dawką akcji! Porwanie zdecydowanie wyróżnia się na tle kryminałów, jakie miałem okazję czytać w ostatnim czasie. Agnieszka Pietrzyk napisała książkę, która okradła mnie z dwóch dni wolnego podczas ostatniej majówki. Polecam wszystkim fanom mocnych i zaskakujących kryminałów. Sięgnijcie po Porwanie, nie będziecie zawiedzeni.

Reklama