Pages Navigation Menu

Czym jest komiks?

Czym jest komiks?

Komiksy wielu ludziom kojarzą się z obrazkami dla dzieci. Jest jednak przeciwnie, bo komiksy mogą być przeznaczone nie tylko dla najmłodszych, ale również dla starszych. Powstaje bardzo wiele historii przedstawianych za pomocą obrazków, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie.

Sztuka komiksu

Komiksy to nie tylko proste obrazki. To często sceny, które są przedstawione w niezwykle artystyczny sposób. Ich twórców wzoruje niezwykły talent, a razem z dobrze wymyśloną fabułą, całość sprawia fenomenalne wrażenie.

 

Komiksy są tworzone na różne sposoby. Mogą być szkicowane lub tworzone w formie malowanych obrazów. Komiksy mogą być kolorowe lub czarno białe.

 

Przeznaczenie komiksów

Komiksy są przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców. Należy jedynie przyzwyczaić się do ich formy. Potrafią w niezwykle estetyczny i wpływający na emocje czytelnika sposób przedstawiać historie. Skupiają się głównie na krótkich dialogach, które prowadzą akcję, a wszystko inne jest przedstawione za pomocą szkicu.

 

Komiks to nie tylko obrazek

Komiksy przedstawiają historie. Podobnie jak powieści czy filmy, muszą one być ukształtowane w zgrabną konstrukcję, która będzie wiarygodna i wciągająca. Same ładnie prezentujące się obrazki nie zapewnią odbiorcy wejścia w świat opowieści i kibicowania danym bohaterom. Potrzeba nauczenia się pewnych podręcznikowych zasad budowania opowiadania, które znacząco wzbogacą je i poprowadzą w dobrym kierunku. Dobrze przedstawiona, wciągająca opowieść opiera się jednak na pomyśle, który zaintryguje odbiorcę.

Tagi

Reklama