Pages Navigation Menu

Sapkowski pisze nową książkę

Sapkowski pisze nową książkę

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Comic-Con Andrzej Sapkowski oficjalnie potwierdził, że pracuje nad nową książką osadzoną w uniwersum Wiedźmina. Autor nie zdradził żadnych szczegółów, ale podczas panelu powiedział, że sagę uważa za zakończoną. Swego czasu twierdził też, że jeśli zdecyduje się popełnić kolejną powieść ze świata Wiedźmina, będzie to raczej prequel. Wiele wskazuje więc na to, że możemy spodziewać się czegoś w stylu wydanego w listopadzie 2013 roku Sezonu burz.

Sapkowski w przeszłości negatywnie wypowiadał się o grach stworzonych na podstawie jego książek i twierdził, że jeśli kiedykolwiek napisze kontynuację swojego cyklu, zignoruje historię przedstawioną w tytułach polskiego studia. Czy pisarz zdecyduje się na wejście w konflikt z fabułą gry? Nie byłoby to wielkim zaskoczeniem.

Na 2020 rok został również zapowiedziany serial na podstawie Wiedźmina, którego realizacją ma zająć się Netflix. Na razie wiemy tylko, że pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków, a zdjęcia rozpoczną się najwcześniej pod koniec 2018 roku. Za scenariusz odpowiada Lauren S. Hissrich, która pracowała między innymi przy Daredevilu i The Defenders.

Jak sądzicie, czy Sapkowskiemu uda się napisać książkę do 2020, tak by ukazała się razem z serialem?

Reklama