Pages Navigation Menu

Dominika Smoleń poleca

Dominika Smoleń poleca

Bardzo lubię czytać polskich autorów – ba, do takich sama należę. Uważam, że język polski ma w sobie o wiele więcej magii niż angielski – a przynajmniej więcej barwnych przymiotników. Dużo pięknych słów w swojej twórczości używa Katarzyna Berenika Miszczuk – jedna z moich ulubionych autorek. Tym, którzy nie czytali jeszcze nic spod jej pióra, mogę powiedzieć tylko tyle, że popełnili straszny błąd!

Jej najnowszy cykl o Kwiecie Paproci wywarł na mnie chyba największe wrażenie (chociaż nie sądziłam, że cokolwiek pobije „Ja, Diablica” i późniejsze tomy). Zakochałam się w Gosi i jej zwariowanych przygodach, w Jadze, w Mieszku i w całej tej pięknej otoczce mitologii słowiańskiej. Przyznam szczerze, że choć pochodzę z Polski, lepiej znam mitologię grecką i rzymską niż słowiańską. Cykl Kwiatu Paproci pozwolił mi nadrobić pewne braki w mojej wiedzy – a przy okazji świetne się bawiłam! No i do tego wszystkiego ten kalejdoskop emocji, które wprowadziła nam tu autorka – nie sposób nie pokochać tej serii.

Katarzyna Berenika Miszczuk jest polską perłą, którą należy cenić i o którą należy dbać. Świetne postacie, dialogi i opisy, a do tego oryginalne pomysły i niesztampowe rozwiązania fabularne – to jej przepis na sukces i dobrze napisaną książkę. Koniecznie zapoznajcie się z jej twórczością, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Reklama