Pages Navigation Menu

Zmarła Monika Szwaja – autorka bestsellerów dla kobiet

Zmarła Monika Szwaja – autorka bestsellerów dla kobiet

22 listopada zmarła Monika Szwaja – polska pisarka, felietonistka, autorka takich bestsellerowych książek jak: „Romans na receptę”,  „Klub mało używanych dziewic”, „Jestem nudziarą”, „Dziewice, do boju!”, „Dom na klifie”. O śmierci poinformowało Radio Szczecin. Autorka zmagała się z ciężką chorobą.

Monika Szwaja urodziła się w 1949 roku. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracowała w szkole jako nauczycielka języka polskiego i historii w małej miejscowości Podgórzyn położonej w Karkonoszach. Na podstawie tych doświadczeń napisała powieść „Jestem nudziarą”. W trakcie pracy w telewizji zrealizowała wiele filmów dokumentalnych i programów. Przez wiele lat była związana z Radiem Szczecin. Za promocję miasta w 2004 roku została uhonorowana tytułem Ambasadora Szczecina.

Jedną z jej pasji było żeglarstwo, pisała także teksty piosenek, przede wszystkim szant. Posiadała własne wydawnictwo – SOL. Ostatnia książka jej autorstwa – „Anioł w kapeluszu”  – została wydana w 2013 roku. Monika Szwaja jest autorką w sumie 15 książek. Sama o sobie mówiła, że czuje się zawodowym pisarzem i jest w stanie napisać wszystko. Szczególną popularność zdobyła w kategorii literatury dla kobiet.

Zobacz książki Moniki Szwaji:

Monika Szwaja - Anioł w kapeluszu

Monika Szwaja - Jestem nudziarą

Monika Szwaja - Matka wszystkich lalek

Monika Szwaja - Zupa z ryby fugu

 

Reklama