Pages Navigation Menu

Wszechstronna Katarzyna Michalak

Wszechstronna Katarzyna Michalak

Znana jest przede wszystkim jako autorka „Serii Kwiatowej”. Klasyfikowana jako pisarka specjalizująca się w kobiecej literaturze obyczajowej, ma w swojej twórczości powieści z gatunku fantastyki. Katarzyna Michalak ma własne grono oddanych wielbicieli, którzy aktualnie czekają na premierę najnowszej powieści „Nie oddam dzieci”.

Zadebiutowała powieścią „Poczekajka”, która z miejsca stała się bestsellerem.  Michalak wydała książkę wykraczającą poza tradycyjną formę – do powieści dołączyła piosenkę i teledysk, które stały się częścią akcji promocyjnej. To pierwsze i nie ostatnie wykorzystanie materiałów audiowizualnych.  Na oficjalnej stronie internetowej Katarzyny Michalak znajdziemy między innymi teledyski do „Kronik Ferrinu” czy „Roku w Poziomce”.

Michalak z równą lekkością porusza się po różnych gatunkach literackich – wśród jej książek znajdziemy powieści obyczajowe, sensacyjne, a nawet erotyczne. „Mistrz” należący do „Serii z tulipanem” to klasyczna powieść z elementami romansu dla dorosłych. Tym samem autorka „Przystani Julii” jest jedną z najbardziej wszechstronnych polskich pisarek. Do tego zestawu należy dołączyć „Kroniki Ferrinu”, czyli jedną z niewielu polskich sag fantasy. Michalak łączy także dwa odmienne sposoby pisania – jest autorką książek kucharskich. Takie tytuły jak „Przepis na szczęście” czy „Kawiarenka pod różą” to fabuła,  w której odnajdziemy wiele pysznych przepisów. Ambicje Katarzyny Michalak sięgają daleko. W swoich literackich planach ma napisanie powieści historycznej, sagi rodzinnej, jak i scenariusza serialu i komedii romantycznej.

W zupełnie innym klimacie pozostaje seria „Z czarnym kotem”. Michalak podejmuje w niej najtrudniejsze tematy – samotności, śmierci, cierpienia, walki z nieszczęśliwym losem. Oficjalna premiera „Nie oddam dzieci”, czyli trzeciego tomu serii, będzie miała miejsce 22 kwietnia. Już teraz autorka zaprasza na spotkanie na Warszawskich Targach Książki.

Reklama