Pages Navigation Menu

Polskie zapowiedzi na I kwartał 2017 roku

Polskie zapowiedzi na I kwartał 2017 roku

Jesteśmy w tym momencie stycznia, w którym większość noworocznych postanowień powoli zaczyna odchodzić w zapomnienie. Zaczynamy podskubywać słodkości z tej najwyższej szafki, hantle od dwóch dni leżą w kącie i kurzą się bez słowa protestu. Niestety nie pomożemy w zachowaniu diety, jednak jeśli postanowiliście czytać w roku 2017 więcej książek, jesteście w dobrym miejscu. Nie poddawajcie się, bo w nowym roku wydawnictwa nie próżnują – czeka nas wiele ciekawych propozycji.

Poniżej znajdziecie kilka wybranych nowości i zapowiedzi, które według nas ciepło przyjmą się w 2017 – oczywiście zachęcamy Was do własnych poszukiwań.

Na styczeń…

Szpilki, Paryż i miłość, Paulina Wnuk-Crepy

Szpilki, Paryż i miłość, Paulina Wnuk-Crepy

Na początek dwie pozycje, które co prawda już się ukazały, jednak jeszcze nic straconego – to najświeższe nowości. Szpilki, Paryż i miłość Pauliny Wnuk-Crépy to tytuł jak znalazł dla miłośniczek romantycznych historii osadzonych w malowniczych sceneriach – w książce atmosferyczny Paryż okazuje się idealnym miejscem nie tylko na szaloną przygodę, ale również na spełnienie marzeń. Autorka, była modelka mieszkająca na stałe we Francji, uchyla rąbka zawodowej tajemnicy, a także z ogromną pasją i miłością opisuje paryską codzienność.

Wisłocka, czyli jak to ze sztuką kochania było, Konrad Szołajski

Wisłocka, czyli jak to ze sztuką kochania było, Konrad Szołajski

Ze styczniowych nowości udało nam się wyśledzić również coś dla miłośników niebanalnych biografii. Powieść Wisłocka Konrada Szołajskiego – zawodowo reżysera i scenarzysty filmowego, a prywatnie przyjaciela tytułowej bohaterki – to życiorys tej niezwykłej kobiety opowiedziana w formie kryminalno-szpiegowskiej. Michalina Wisłocka to prawdziwa superbohaterka czasów PRL-u, która potrafiła rozniecić wśród Polaków prawdziwą rewolucję seksualną.

Mocne uderzenie, Ryszard Ćwirlej

Mocne uderzenie, Ryszard Ćwirlej

Ale to dopiero połowa miesiąca. 25 stycznia premierę ma Mocne uderzenie Ryszarda Ćwirleja – propozycja dla fanów mrocznej literatury kryminalnej. W powieści pojawia się klimat retro późnych lat 80., nostalgiczne tło muzyki rockowej z festiwalu w Jarocinie i wreszcie – brutalne morderstwo, które rozwiązać może tylko Mariusz Blaszkowski, podchorąży ze szkoły milicyjnej w Szczytnie. Razem ze swoim zespołem barwnych osobowości musi rozwikłać tę nieciekawą sprawę w nieciekawych czasach.

Dama z kotem, Iwona Czarkowska

Dama z kotem, Iwona Czarkowska

Dama z kotem Iwony Czarkowskiej zaplanowana na 31 stycznia przypadnie do gustu fankom zabawnych, lekkich historii z wątkiem detektywistycznym w tle. Roztrzepana Zuzanna Roszkowska tym razem próbuje swoich sił jako… prywatna detektyw. W odludnej wsi, z podręcznikiem idealnego poskramiacza zbrodni pod pachą musi odnaleźć zaginioną sąsiadkę. Nikt nie chce jej uwierzyć, że w sprawie jest coś co najmniej podejrzanego…

A co w lutym?

Tajemnica zamku, Krystyna Mirek

Tajemnica zamku, Krystyna Mirek

W lutym również nie będzie brakowało propozycji spod znaku uśmiechu i kryminalnej intrygi – najnowsza propozycja Krystyny Mirek Tajemnica zamku, początkująca Sagę rodu Cantendorfów, pozwala pokazać się autorce w zupełnie nowej odsłonie. Trzeba przyznać, że sztafaż XIX-wiecznych dworków i lordów czy zbuntowanych młodych panien w koronkach to nowość dla Krystyny Mirek. Przekonajcie się, jak sobie poradziła już 6 lutego (oficjalna premiera to 14 lutego)!

Właśnie dziś, właśnie teraz, Karolina Wilczyńska

Właśnie dziś, właśnie teraz, Karolina Wilczyńska

Karolina Wilczyńska w najnowszej powieści Właśnie dziś, właśnie teraz – zaplanowanej przez wydawnictwo już na 1 lutego – pokazuje, że czekanie może okazać się zgubne, a tragedia nie zawsze zapowiada koniec, lecz czasem początek czegoś wyjątkowego. Historie trzech pozornie różnych kobiet łączą się w jednej tęsknocie – za życiem, w którym jest się dla kogoś naprawdę ważnym. Właśnie dziś, właśnie teraz to tytuł przynoszący ze sobą głębokie emocje i wiele wzruszeń.

Eksplozje, Janusz L. Wiśniewski

Eksplozje, Janusz L. Wiśniewski

Początkiem lutego podarujcie sobie również unikalny zbiór opowiadań – Eksplozje to kilkanaście tekstów o kobietach w kulminacyjnych sytuacjach życiowych. Polscy autorzy, a wśród nich uwielbiany przez polskie czytelniczki Janusz L. Wiśniewski, dialogują przez opowiadania, a w tej dyskusji o kobietach rodzi się prowokacyjna historia o sile uczuć, stracie, tęsknotach, zdradach – o dorosłości i dorastaniu. Piszą dla Was Tomasz Jastrun, Daniel Odija, Alek Rogoziński, AJ Gabryel, Jacek Melchior, Paweł Paliński, Igor Brejdygant, Ahsan Ridha Hassan.

Portret młodej wenecjanki, Jerzy Pilch

Portret młodej wenecjanki, Jerzy Pilch

Dzień później – tj. 2 lutego – do księgarń trafi Portret młodej wenecjanki Jerzego Pilcha, klasyczna historia wielkiej namiętności, która powoli ustępuje przed uwikłaniem artysty w sztukę. Główny bohater, niedoszły historyk sztuki, poznaje olśniewającą Pralinę Pralinowicz – przypominającą do złudzenia kobietę z obrazu Dürera. Tadeusz Nyczek określa tę książkę jako najdoskonalsze pomieszanie tego, co Pilch od lat uprawia: „prozy beletrystycznej, dziennika, eseju, felietonu. Jest jednocześnie kpiarski i smutny, przerażony i euforyczny, zachwycony i gorzki, czuły i zrozpaczony”. Prawdziwa literacka uczta.

Marzec przyniesie…

Czekam Na Was, ale się nie spieszcie. Ks. Kaczkowski we wspomnieniach rodziny i przyjaciół

Czekam Na Was, ale się nie spieszcie. Ks. Kaczkowski we wspomnieniach rodziny i przyjaciół

…wyjątkowy portret wyjątkowego księdza. Jan Kaczkowski wpisał się swoją heroiczną postacią w polską kulturę, zmienił życie wielu Polaków. Jego ponadprzeciętne poczucie humoru pozwoliło oswoić ludziom najcięższe choroby, a nawet śmierć, a wyrozumiałość i współczucie przekonało wielu do ważnej roli Kościoła we współczesnym świecie. Postać Jana Kaczkowskiego pozostała we wspomnieniach rodziny i przyjaciół, ich opowieści będzie można poznać już 1 marca w książce Czekam na Was, ale się nie spieszcie.

Dzisiaj rozmawiamy o pani, Agnieszka Nabrdalik

Dzisiaj rozmawiamy o pani, Agnieszka Nabrdalik

…niezwykłe wywiady z kobietami, które z wyboru całe życie stały w cieniu sławnych mężów. Agnieszka Nabrdalik namówiła na zwierzenia Monikę Gawlińską, Alicję Kapuścińską, Wacławę Myśliwską, Karolinę Niedenthal, Jolantę Pawlik, Annę Religę oraz Wiesławę Starską. Wszystkie są żonami, matkami, kochankami, powiernicami i gospodyniami… w książce Dzisiaj rozmawiamy o Pani to one błyszczą i opowiadają własne historie. Siedem zawartych w książce rozmów to barwne portrety kobiet pełnych pasji, zdobywających kolejne zawodowe i życiowe szczyty; kobiet szczęśliwych. Premiera 16 marca.

Reklama