Pages Navigation Menu

Książki na Dzień Matki

Książki na Dzień Matki

Kwiaty, czekoladki, życzenia zdrowia, szczęścia i radości popłyną szerokim strumieniem w stronę wyjątkowych kobiet, których święto przypada 26 maja. To najlepsza okazja, by wszystkim mamom podziękować  za okazane wsparcie, albo… by pokazać, że mama zawsze może liczyć na naszą pomoc. Ta ostatnia kwestia dla pokolenia naszych matek nie zawsze była oczywista.

26 maja to doskonała okazja, by podkreślić siłę więzi między mamą a jej dzieckiem. Pomogą w tym dwie wyjątkowe książki: Dziewczyna w trampkach Małgorzaty Kapuściak i Mistrzyni Swojego Życia Kingi Bogdańskiej.

Pomijaniokladkae milczeniem takich ważnych spraw jak wzajemne relacje rodzinne, uczucia, wspieranie się nawzajem, w wielu rodzinach było nagminne. Zdaniem Kingi Bogdańskiej, autorki książki Mistrzyni Swojego Życia, mentorka kobiet i programu szkoleniowego dla biznesu- Akademia Liderek, konsekwencje takiego postępowania są widoczne dziś wśród współczesnych kobiet:

Kiedyś mówienie o tym że ktoś potrzebuje pomocy czy wsparcia oznaczało przyznanie się do słabości. Konsekwencje tego ponosi teraz moje pokolenie, bo w domach w których był „zimny chów”, gdzie nie okazywano uczuć, wyrosły kobiety z niskim poczuciem wartości lub z pozorną wysoką pewnością siebie które jest tylko kamuflażem – mówi Kinga Bogdańska w rozmowie z magazynem „Imperium Kobiet”.

Na szczęście dziś sytuacja uległa zmianie. Jest akceptacja korzystania z pomocy specjalistów, psychologa, szkoleń motywacyjnych. Dostrzegamy, że czasy w których żyjemy, niosą mnóstwo wyzwań, a dążenie do perfekcjonizmu powoduje, ze przychodzi moment „przegrzania systemu”. Dla mnie osobiście otwarte mówienie o tym, że ma się problem i potrzebna jest pomoc jest wielką odwagą i dojrzałością, bo oznacza osiągnięcie stanu samoświadomości i wiedzy, że konsekwencje zamiatania pod dywan problemu poniesie nie tylko sama zainteresowana, ale ksiazka_kingateż jej najbliższe otoczenie. 

Takie wsparcie bez wątpienia uzyskamy sięgając po książki Kingi Bogdańskiej. To idealna pozycja dla każdej aktywnej zawodowo kobiety, która codziennie, z mozołem, próbuje wypracować balans pomiędzy pracą a życiem rodzinnym, jakimś cudem wyczarowując jeszcze czas dla siebie. W książce Kingi Bogdańskiej nie znajdziemy suchych rad, złotych myśli, czy gotowych recept na bycie perfekcyjną panią domu, pracownicą, matką i żoną. Zamiast tego, uzyskamy pomoc osoby, której wszelkie pułapki codzienności nie są obce, dzięki czemu każda mama, bez względu na wiek, czy doświadczenie, może znaleźć drogę wiodącą na swoje prywatne Kilimandżaro.

Reklama